Jak weryfikować uczciwość kredytodawców?

Internet – świetne źródło opinii

Popularność szybkich pożyczek zwanych chwilówkami jest obecnie bardzo duża, zwłaszcza wśród osób zarabiających niżej średniej – dzięki możliwości zaciągnięcia kredytu na krótko są w stanie spłacić przeróżne zobowiązania i później oddać pieniądze, gdy ich sytuacja się polepszy. Trzeba jednak wiedzieć, czy w obliczu kłopotów sięga się po uczciwą opcję kredytową. Wśród setek firm dbających o dobro klienta są również takie, które koncentrują się bardziej na własnym interesie. Na szczęście wszystko można dość szybko i łatwo zweryfikować.

Uwaga na korzystne pożyczki bez bik

Najbardziej podejrzane są z miejsca te opcje, które zdają się nie mieć żadnych wad. Są tanie, łatwo dostępne, można dostać duże sumy i na dłuższy czas. Bez zaświadczeń, hipoteki, poręczycieli… Na szczęście obecnie można szybko zweryfikować uczciwość każdego kredytodawcy wyszukując dostępne na jego temat opinie zamieszczone w internecie przez innych korzystających. Są nawet specjalne fora, w których każdy może wpisać swoje przemyślenia na temat produktu lub usługi, z jakiej ostatnio się korzystało.

Pomoc kredytowa bez zapisów „drobnym druczkiem”

Zdesperowani ludzie zachęceni możliwością pożyczenia sporej kwoty nie zwracają np. uwagi na to, że aby dostać pożyczkę, muszą wysłać drogiego sms-a lub skorzystać z płatnej infolinii, na połączeniu z którą spędzą dość dużo czasu. Do tego wykonanie powyższych czynności wcale nie zbliża ich do upragnionej gotówki. Innym przykładem niekoniecznie uczciwej pożyczki są oferty wymagające wpłacenia pewnej sumy na początku w ramach weryfikacji klienta lub opłaty przygotowawczej.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *